מאמרים

אנשי החוק, דמותם וקסמם בקולנוע

אנשי החוק היו מאז ומעולם הדמויות האהובות על צופי הקולנוע, והם מהלכים קסם מראשית הקולנוע ועד היום. החוק, המגדיר אותנו כבני אדם והשומר על סדרו של העולם מפני אנרכיה כוללת , האנשים המוצבים לשמור עליו , ואלו שבחרו שלא לחיות על פיו, הינם דמויות עימם אנו יכולים להזדהות מחד או להעריך ולפחד מהם מאידך.

כששומעים את המילה "מערבון" אנו יכולים בהבזק של רגע לראות מול עיניינו את פניו בעלות המבט הקשוח של קלינט איסטווד האגדי באחת הסצנות הזכורות ביותר מתוך טרילוגיית "האיש ללא שם" של סרג'ו לאונה. סצנת התיקו המקסיקני של שלושת הגיבורים בבית הקברות בסרט "הטוב,הרע,והמכוער" איסטווד מגלם אמנם פורע –חוק, אך הוא טוב לב, העוזר לאנשים בדרך,לא יורה ראשון באויביו אך תמיד מנצח בסוף כיאה לגיבור.

דמותו הקשוחה של גיבור סרטי 007, גיימס בונד. הינו דוגמא קלאסית לגיבור בן זמנינו. דמותו של בונד חולקת קווי אישיות רבים עם דמות הקאובוי הבודד. הוא אמנם חלק מארגון הביון הבריטי ולא רוכב על סוסים בערבה, אך הוא קשוח מאוד, זאב בודד, הגבר השרמנטי ובעל החשיבה החדה, הנלחם ב"רעים" ותמיד מסיים את הערב עם בחורה יפיפיה.

דמות קלאסית נוספת הינה דמותו של הבלש ג'ון מק'ליין בגילומו של ברוס וויליס כמובן המככב בסדרת סרטי "מת לחיות" דמות זו של בלש המשטרה הקשוח הנלחם בקבוצת פושעים בתוך המערב הפרוע האורבני – בניין משרדי

המשך מאמר